Who Are We Now?: Christian Humanism and the Global Market from Hegel to Heaney

Who Are We Now?: Christian Humanism and the Global Market from Hegel to Heaney

Nicholas Boyle

Teologija više ne može postojati odvojeno od politike, filozofije i književnosti. Ovo je osnova Nicholasa Boylea za ispitivanje osobnog i kulturnog identiteta u današnjem svijetu.

Zajedno sa spektakularnim slomom perspektiva koje je 1989. nametnuo Hladni rat, pale su i lažne izvjesnosti nacionalnog i imperijalnog doba koje su oblikovale naš kolektivni i individualni identitet. Dok se pokušavamo pregrupirati i redefinirati sebe i svoje društvene veze, moramo uzeti u obzir dvije naizgled kontradiktorne sile: tendenciju prema raznolikosti i pluralizmu, s jedne strane, i težnju ka sve većem ujedinjenju, s druge strane. U ovoj knjizi Nicholas Boyle nudi deset studija o implikacijama sve integriranije svjetske ekonomske strukture na naš osjećaj političkog, kulturnog i osobnog identiteta. On zagovara duboku međupovezanost politike, religije, filozofije i književnosti i njihovu zajedničku neodvojivost od ekonomske baze. U tom procesu, on koristi filozofske i književne ideje kako bi uspostavio sustavne osnove za optimizam o nadnacionalnom poretku u nastajanju, s ciljem vraćanja mogućnosti "velikog narativa" u našu kolektivnu prošlost i budućnost. Međutim, njegovo istraživanje globalnog uma ne zanemaruje mnoga mučna osobna pitanja koja su pokrenuta preokretom 90-ih: Jesmo li više od potrošača i proizvođača? U kojoj mjeri nas još uvijek definira naša nacionalna pripadnost, naš spol, naše vjersko i kulturno opredjeljenje? Je li kršćanska perspektiva održiva u takvom sekularnom svijetu? Mogu li književnost i filozofija dati smisao pojedinačnim životima? Kakvu će ulogu igrati intelektualna klasa? Boyle pomno promatra Njemačku i Britaniju, njihove razlike i sve veću sličnost. On, između ostalih, govori o Thatcher, Fukuyami, Hegelu, Nietzscheu, Heideggeru, Derridi i Seamusu Heaneyju. Boyle tvrdi da će svijet, kako svijet bude postajao manje podijeljen, ali više disparatan, a njegov poredak manje drakonski, ali sve nesigurniji, odabir putova koji će najvjerojatnije dovesti do pravde i mira reformirati naš uništeni osjećaj identiteta.

Dimenzije
22 x 15 cm
Broj strana
348
Izdavač
T & T Clark International, Illinois, 2000.
 
Latinica. Broširano.
Jezik: Engleski.
ISBN
978-0-56708-726-3

Jedan primerak je u ponudi

Stanje:Korišćeno, u odličnom stanju
Dodato u korpu!
 

Zanima Vas i neka druga knjiga? Možete pretražiti našu ponudu pomoću pretrage ili prelistati knjige po kategorijama.

Možda će Vas zanimati i ovi naslovi

Kineski pečat

Kineski pečat

Sveta Lukić
Narodna knjiga, 1982.
Srpski. Latinica. Broširano.
3,49
Kulturna istorija duše

Kulturna istorija duše

Ole Martin Hoystad

Knjiga norveškog autora Ole Martina Hojstada pruža sveobuhvatan pregled razvoja koncepta duše kroz različite epohe i kulture. Autor istražuje kako je pojam duše evoluirao od antičkih vremena do modernih vremena.

Karpos, 2018.
Srpski. Ćirilica. Broširano.
16,32
Rečnik žargona

Rečnik žargona

Dragoslav Andrić

Ovom je knjigom Dragoslava Andrića govor koji će uvijek biti izvan zvaničnih rječnika književnog jezika dobio zasluženu posvetu, omogućivši mu da postane koliko-toliko ravnopravan član jedne jezičke zajednice.

BIGZ, 1976.
Srpski. Ćirilica. Tvrde korice s omotom.
32,46
Čovjek i hazard

Čovjek i hazard

Jerzy Gizycki, Andrzej Gorny

Knjiga obrađuje fenomen igre u povijesti kulture i civilizacije. Monokromne, crno - bijele i kolor reprodukcije, crteži, crteži u tekstu i aplicirane reprodukcije.

Prosvjeta, 1973.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice s omotom.
26,34
Ekonomija spomeničke baštine

Ekonomija spomeničke baštine

Hrvoje Šošić
Školska knjiga, 1991.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
2,50
Ogledi iz kulturne antropologije

Ogledi iz kulturne antropologije

Edward Sapir

S predgovorom Ranka Bugarskog

Biblioteka XX vek, 1974.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
9,56